Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fillon je nečestný, by měl odstoupit z kampaně, myslí si tři čtvrtiny Francouzů

Paříž, ilustrační foto
Paříž, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Paříž - Podle průzkumu pro France Info je 90 procent dotázaných přesvědčeno, že prezidentský kandidát za umírněnou pravici François Fillon (63) není čestný člověk. Tři čtvrtiny Francouzů pak žádají jeho odstoupení z kampaně.

Tři čtvrtiny Francouzů se domnívají, že Fillon je nepřesvědčivý a nezajímá se o jejich problémy. Politik za Republikány ztrácí příznivce od ledna a průzkumy naznačují, že skončí už v prvním kole hlasování 23. dubna.

Fillona v úterý francouzská justice obvinila ze zpronevěry veřejných financí. Ve čtvrtek se vyšetřování rozšířilo o kauzu darovaných luxusních obleků.

Navzdory tomu se Fillon odmítá vzdát své kandidatury. Už dnes přitom končí lhůta, ve kterou mohou kandidáti na funkci hlavy státu podat vyplněné přihlášky.

Témata:  Francie François Fillon volby ve Francii 1

Související

Aktuálně se děje

27. ledna 2026 10:42

Tajemství genů Dary Rolins. Aktuální fotka mluví za vše

Dara Rolins oslavila během minulého měsíce 53. narozeniny. Období oslav v rodině ale ještě neskončilo. Slovenská zpěvačka informovala fanoušky o tom, co se odehrávalo o uplynulém víkendu. A zmínila, že na geny si rozhodně nemůže stěžovat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Hodiny posledního soudu

Hodiny posledního soudu se posunuly. Svět je nejblíže ke globální katastrofě v celé historii

Symbolické hodiny posledního soudu (Doomsday Clock) se posunuly na 85 sekund do půlnoci, což je nejblíže ke globální katastrofě v celé jejich historii. Odborníci z organizace Bulletin of the Atomic Scientists, kterou po druhé světové válce založili vědci jako Albert Einstein nebo Robert Oppenheimer, varují před bezprecedentním nárůstem rizik. Lidstvo se podle nich ocitlo v bodě, kdy agresivní nacionalismus a selhání politických elit urychlují cestu k apokalypse způsobené jadernými zbraněmi, klimatickou krizí a nekontrolovanými technologiemi.