Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Byla Trumpova komunikace sledována tajnými službami? Kongresman něco naznačil

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: The White House

Washington - Šéf kongresového výboru pro zpravodajské služby Devin Nunes dnes před novináři připustil, že komunikace amerického prezidenta Donalda Trumpa byla možná v době po listopadových volbách sledována bezpečnostními orgány.

Nunes se domnívá, že mohlo jít o legální činnost tajných služeb. S vyšetřováním údajného propojení Trumpova týmu s Ruskem sledování nesouviselo, uvedl. „Vypadá to všechno jako legálně shromážděný materiál zpravodajských služeb," řekl podle televize CNN republikán Nunes.

Nunes nyní vede výbor Sněmovny reprezentantů, který se zabývá šetřením údajného vlivu Ruska na průběh volební kampaně. V jeho rámci kongresmani zkoumají rovněž obvinění vznesené Trumpem, že jej Obama nechal před volbami odposlouchávat v jeho mrakodrapu Trump Tower, které se dosud nijak neprokázalo.

Své podezření, kterým je „velmi znepokojen", chce Nunes ještě dnes konzultovat přímo v Bílém domě.

Nové zjištění se podle něj týká doby po volbách a není jasné, kde ke sledování údajně došlo. Nemá prý ani přesné informace, kdo ze členů Trumpova týmu byl konkrétně sledován a zda tajné služby skutečně monitorovaly i přímo nastupujícího prezidenta.

Témata:  USA Donald Trump odposlechy

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 16:53

Svět se svorně ptá na zásadní otázku: Kdo bude nový James Bond?

S každým dalším dnem roste napětí mezi fanoušky legendární filmové série o Jamesi Bondovi. Po odchodu Daniela Craiga z role slavného agenta 007 a nedávném oznámení, že Amazon získal kreativní kontrolu nad značkou, se otázka jeho nástupce stává jedním z nejdiskutovanějších témat filmového světa, píše BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Friedrich Merz

Volby v Německu 2025 sleduje celá Evropa. Svět se za poslední týdny radikálně změnil

Němečtí voliči dnes vyrazili k volbám, ale svět, ve kterém se volební kampaň rozběhla před několika týdny, se od té doby zásadně změnil. Německo, třetí největší ekonomika světa a nejlidnatější země Evropské unie, se nachází na křižovatce, kdy se musí vypořádat s rozpadáním transatlantické aliance pod vedením Donalda Trumpa, novými hrozbami pro evropskou bezpečnost a s ekonomickým modelem, který se ocitá v krizi.