Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Byla Trumpova komunikace sledována tajnými službami? Kongresman něco naznačil

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: The White House

Washington - Šéf kongresového výboru pro zpravodajské služby Devin Nunes dnes před novináři připustil, že komunikace amerického prezidenta Donalda Trumpa byla možná v době po listopadových volbách sledována bezpečnostními orgány.

Nunes se domnívá, že mohlo jít o legální činnost tajných služeb. S vyšetřováním údajného propojení Trumpova týmu s Ruskem sledování nesouviselo, uvedl. „Vypadá to všechno jako legálně shromážděný materiál zpravodajských služeb," řekl podle televize CNN republikán Nunes.

Nunes nyní vede výbor Sněmovny reprezentantů, který se zabývá šetřením údajného vlivu Ruska na průběh volební kampaně. V jeho rámci kongresmani zkoumají rovněž obvinění vznesené Trumpem, že jej Obama nechal před volbami odposlouchávat v jeho mrakodrapu Trump Tower, které se dosud nijak neprokázalo.

Své podezření, kterým je „velmi znepokojen", chce Nunes ještě dnes konzultovat přímo v Bílém domě.

Nové zjištění se podle něj týká doby po volbách a není jasné, kde ke sledování údajně došlo. Nemá prý ani přesné informace, kdo ze členů Trumpova týmu byl konkrétně sledován a zda tajné služby skutečně monitorovaly i přímo nastupujícího prezidenta.

Témata:  USA Donald Trump odposlechy

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.