Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Brexit se nekoná? Procento Britů, kteří nechtějí z EU se zvyšuje

Vlajka Velké Británie
Vlajka Velké Británie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Londýn - Hrozba brexitu zřejmě nakonec nebude tak vážná. Počet Britů odmítajících odchod z Evropské unie se totiž pomalu zvyšuje.

Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Opinium Research, jehož výsledky dnes zveřejnil britský list The Observer.

Poměr sil mezi příznivci odchodu Británie z Evropské unie a odpůrci takového kroku zůstává velice těsný, a to i poté, co americký prezident Barack Obama varoval Brity před případnými důsledky jejich rozchodu s EU.

Pro vystoupení z unie by podle průzkumu společnosti ICM pro dnešní vydání listu The Sun hlasovalo 46 procent dotázaných, pro setrvání 43 procent. Jedenáct procent dotázaných se ještě nerozhodlo.

Jiný průzkum, který podnikla společnosti Opinium Research pro list The Observer, naopak ukázal těsný náskok stoupenců setrvání v unii před zastánci odchodu poměrem 42 ku 41 procentům.

Hlasování o setrvání Británie v EU se bude konat 23. června.

Témata:  Velká Británie Brexit

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 18:55

Česko slaví druhé zlato z italské olympiády. Jílek ho přidal ke stříbru

Bylo jasné před touto olympiádou v Miláně a Cortině d'Ampezzo, že teprve devatenáctiletý český rychlobruslařský talent Metoděj Jílek bude patřit mezi největší medailové naděje české olympijské výpravy. A tyto předpovědi se vyplňují do puntíku. Po stříbru na pěti kilometrech získává na svých prvních olympijských hrách i zlato po dalším fenomenálním výkonu na desetikilometrové trati.

Zdroj: David Holub

Další zprávy

Volodymyr Zelenskyj na MSC

Významný moment pro Česko: Zelenskyj na MSC poděkoval Pavlovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil na bezpečnostní konferenci v Mnichově s projevem, ve kterém se zaměřil na paralely mezi současnou ruskou agresí a historickými událostmi 20. století. Varoval, že ruský prezident Vladimir Putin se pokouší o scénář velmi podobný tomu z roku 1938. Podle Zelenského doufá Kreml v to, že si podmaní část Ukrajiny stejně, jako tehdy nacistický diktátor Adolf Hitler získal část Československa díky Mnichovské dohodě.