Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Atentát v Londýně má už čtvrtou oběť

Teroristický útok před Westminsterským palácem v Londýně
Teroristický útok před Westminsterským palácem v Londýně
Foto: reprofoto Fox News

Londýn - Středeční teroristický útok u budovy britského parlamentu v Londýně má čtvrtou oběť. S odvoláním na metropolitní policii o tom dnes informoval britský tisk. Svým zraněním v nemocnici podlehl 75letý muž.

Muž utrpěl zranění na Westminsterském mostě, kde útočník ve středu najel do lidí na chodníku svým vozem. Příbuzní zesnulého byli informováni a dostává se jim podpory od zvlášť vyškoleného policisty, uvedla policie.

Kromě 75letého muže, jehož identita zatím není známa, zemřeli na následky zranění, které utržili na mostě přes řeku Temži, také 43letá Aysha Fradeová původem ze Španělska a 54letý americký turista Kurt Cochran, který cestou po Evropě slavil s manželkou 25. výročí svatby.

Zraněním podlehl také 48letý policista Keith Palmer, kterého atentátník pobodal u budovy parlamentu.

Útočníka, kterého policie dnes identifikovala jako Brita Khalida Masooda z hrabství Kent v jihovýchodní Anglii, zabila během útoku zasahující policie.

Témata:  Velká Británie Londýn teroristický útok před Westminsterským palácem v Londýně

Související

Aktuálně se děje

26. října 2025 15:38

Michaela Ochotská odešla na mateřskou. Starosta o ni přijde jen dočasně

Michaela Ochotská se v prosinci stane dvojnásobnou maminkou. Přípravy na mateřské povinnosti vrcholí, což potvrdila událost z tohoto týdne. Bývalá televizní moderátorka, která dnes pracuje jako úřednice, odešla na mateřskou dovolenou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Francouzská policie

Zloději šperků z Louvru byli zatčeni

Francouzské policii se podařilo zadržet podezřelé v souvislosti s drzou loupeží francouzských korunovačních klenotů z muzea Louvre. Pařížská prokuratura potvrdila, že jednoho ze zadržených se podařilo dopadnout ve chvíli, kdy se snažil opustit zemi. Zloději minulý týden provedli denní přepadení Galerie Apollóna v Louvru, odkud během pouhých několika minut utekli se šperky v hodnotě desítek milionů eur.