Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Rusku byly odpáleny nelegální výbušniny + VIDEO

Ruská vlajka
Ruská vlajka
Foto: Pixabay

Samra - Ruským bezpečnostním složkám se podařilo najít více než kilogram výbušnin v nelegální mešitě nedaleko Samary. Pyrotechnik raději odpálil výbušninu na místě, píše portál RT.

Ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) odhalila nelegální mešitu blízko šestého největšího města Ruska Samara, ve které byl učen saláfismus, ultrakonzervativní forma Islámu.

V mešitě bylo zadrženo 53 mladých mužů, z nichž jeden je prokazatelně aktivním teroristou. Podle nepotvrzených informací muslimové z této modlitebny bojují na straně Islámského státu v Sýrii.

V domě byl podle některých zdrojů portálu RT nalezen služebním psem asi kilogram neznámé výbušniny, pistole, granáty a munice.

Přivolaný pyrotechnik se rozhodl s výbušninou raději nehýbat a odpálit jí přímo v domě. Následná exploze zničila většinu domu.

Témata:  Rusko

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 8:55

Dagmar Havlová si s Olgou Lounovou daly do těla. Vyrazily na poutní cestu

Dagmar Havlová se společně se zpěvačkou Olgou Lounovou vydala na poutní cestu do Francie, kterou obě ženy plánovaly přibližně pět let. Cílem jejich výpravy se stala jeskyně Sainte-Baume, kde se podle legendy po dobu třiceti let ukrývala Marie Magdalena. Bývalá první dáma se o plánu dozvěděla díky knize z antikvariátu, kterou v minulosti přečetla, což ji následně inspirovalo k realizaci samotné cesty.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.