reklama

Informuje o tom dnes list Passauer Neue Presse. Ariel Žurawski si postěžoval, že trvalo dlouho, než dostal nákladní auto zpět. "Spolková vláda nese zodpovědnost za útok. Doufám, že mi vynahradí všechny škody, které mi vznikly," řekl Žurawski.

Nový kamion atentátník Anis Amri ukradl loni 19. prosince. Polského řidiče zastřelil a s autem najel do vánočního trhu na náměstí Breitscheidplatz. Jedenáct lidí, včetně jedné Češky, přišlo o život a desítky dalších utrpěly zranění.

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) je přesvědčen, že teroristu Anise Amriho bylo možné zatknout ještě před útokem v Berlíně. Tunisan tam krátce před Vánoci najel kamionem do lidí na trhu, zahynulo 12 osob.

Německé úřady už před útokem sice Amriho považovaly za potenciálně nebezpečného, nakonec ale kvůli nedostatku důkazů sledování zastavily. Vrátit ho zpět do Tuniska se jim také nepodařilo.

Možná pochybení bezpečnostních složek a politiků zkoumá vyšetřovací komise v Severním Porýní-Vestfálsku, kde se Amri vedle Berlína nejčastěji zdržoval.

Loading...
reklama