Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

WikiLeaks je nepřátelská agentura podporovaná Ruskem, tvrdí šéf CIA

Julian Assanage
Julian Assanage
Foto: news.com

Washington - Šéf CIA Mike Pompeo poprvé od svého jmenování v lednu promluvil na veřejnosti. Server WikiLeaks označil za nepřátelskou zpravodajskou agenturu, kterou často podporují země jako je Rusko.

Ruská vojenská rozvědka GRU prý serveru využila k šíření dokumentů získaných při hackerských útocích zacílených na ovlivnění amerických prezidentských voleb.

Pompeovo vyjádření kontrastuje s pochvalným vyjádřením Donalda Trumpa před podzimními prezidentskými volbami na adresu WikiLeaks v souvislosti se zveřejněním soukromé e-mailové korespondence Johna Podesty, volebního manažera jeho soupeřky v souboji o Bílý dům Hillary Clintonové.

Portál založený Australanem Julianem Assangem v březnu zveřejnil kolem 8000 stran dokumentů o útočném programovém arzenálu CIA, s nímž největší americká výzvědná organizace může pronikat do mobilních telefonů či chytrých televizorů .

Vliv Ruska na americké prezidentské volby vyšetřují v USA čtyři kongresové výbory. Poznatky shromažďuje i FBI.

Témata:  CIA Wikileaks USA Mike Pompeo

Aktuálně se děje

17. srpna 2026 11:43

Simona Krainová se pustila do sporu s učitelkou. Zatím není vítězky

Simona Krainová se nedávno rozhodla zastat jedné z nejbližších osob a dokonce vyrukovala s právničkou. Možná i očekávala, že druhá strana vzápětí ustoupí. To se však nestalo. Modelku tak už nějaký čas zaměstnává nepříjemný spor. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy