Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mayová přiznala: Výsledek voleb není daný

Theresa Mayová
Theresa Mayová
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Londýn - Výsledek nadcházejících parlamentních voleb v Británii není podle premiérky Theresy Mayové předem daný. Sama prý nepovažuje nic za samozřejmé.

Podle agentury Reuters to předsedkyně britské vlády řekla na akci ve svém volebním obvodu. Hlasování, které se uskuteční na základě přání premiérky 8. června, ale podle dosavadních průzkumů konzervativci drtivě vyhrají.

Rozhodnutí uspořádat předčasné volby oznámila Mayová nečekaně v úterý. Svůj krok zdůvodnila nejednotou současného parlamentu v otázkách chystaného odchodu Británie z Evropské unie.

Čtvrteční předvolební průzkum agentury YouGov přisoudil premiérčině Konzervativní straně 48 procent a opozičním labouristům Jeremyho Corbyna 24 procent. Liberální demokraté by mohli získat 12 a Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP) sedm procent hlasů voličů.

"Předvolební kampaň právě začala. Neberu nic jako samozřejmost. Výsledek není jistý," uvedla dnes Mayová ve svém volebním obvodu v Maidenhead.

Témata:  Velká Británie volby ve Velké Británii Theresa Mayová

Související

Aktuálně se děje

5. října 2025 20:01

Bývalá Miss ČR i Evropy je ve Sněmovně

Před třiceti lety, v roce 1995, se stala Monika Brzesková (48), tehdy ještě Žídková, nejkrásnější dívkou Česka i Evropy. Letos se její jméno zapsalo do politických dějin, když se v barvách KDU-ČSL za koalici SPOLU stala novou poslankyní Poslanecké sněmovny. Brzesková již dříve působila jako úspěšná starostka moravskoslezských Kravař.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy