reklama
Hollywoodem otřásá obří skandál! Populární herečka vedla sektu zneužívající ženy! - anotační obrázek
Hollywoodem otřásá obří skandál! Populární herečka vedla…

Netanjahu pohrozil zrušením schůzky s Gabrielem. Ultimátum německému hostu potvrdil agentuře AP zdroj z úřadu izraelské vlády. Schůzka je plánována na dnešek. Před cestou do židovského státu Gabriel navštívil Jordánsko.

Gabriel v neděli před cestou na Blízký východ řekl, že úzké vztahy s Izraelem jsou jedním z pilířů německé zahraniční politiky, Berlín však hodlá i nadále tlačit Izrael k vytvoření dvou států jako řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Gabriel se podle agentury DPA kromě Netanjahua má setkat i s předsedou palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem.

Skupina osobností převážně z uměleckého světa vyzvala v otevřeném dopise britskou rockovou kapelu Radiohead, aby zrušila koncert 19. července v Izraeli.

Dopis podepsali například režisér Ken Loach, baskytarista a někdejší frontman britské kapely Pink Floyd Roger Waters nebo jihoafrický arcibiskup Desmond Tutu, napsal britský list The Guardian.

Signatáři listu skupinu Radiohead vyzývají, aby se přidala ke kulturnímu bojkotu Izraele, "kde je na palestinský lid uvalen systém apartheidu". Kapelu, která podpořila nezávislost Tibetu, dopis obviňuje z uplatňování dvojího metru.

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama