Teherán - Počet obětí výbuchu v íránském uhelném dole vzrostl na třicet pět. K neštěstí došlo ve středu v provincii Golestán u města Ázádšahr ve 12:45 místního času (09:45 SELČ) v době střídání směn.
V dole patrně explodoval plyn. Íránská média ve středu večer informovala o 21 mrtvých. Podle představitele golestánských důlních úřadů Rézy Bahramího ale patřila vynesená těla mrtvým horníkům, kteří do dolu sestoupili pomoci svým druhům.
Není jasné, zda nová bilance obsahuje zavalené oběti nebo kolegy, kteří jim šli na pomoc a sami zahynuli.
Ředitel Červeného půlměsíce v Golestánu Hosejn Ahmadí ve středu uvedl, že záchranáři kopou tunel, který má usnadnit přístup k havířům. V podzemí se podle něj ale nahromadilo velké množství metanu, což operaci komplikuje.
Související
15. června 2026 11:31
14. června 2026 10:51
13. června 2026 17:22
11. června 2026 8:28
3. června 2026 13:17
28. května 2026 10:05