Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Paříži vypuklo násilí, policie zatkla 140 lidí

Policie Francie
Policie Francie
Foto: Police Nationale

Paříž - Francouzská policie v noci na severovýchodě Paříže zadržela přes 140 lidí, kteří útočili na strážce pořádku zápalnými lahvemi a ničili veřejný majetek.

Demonstranti ve čtvrti Ménilmontant protestovali jak proti zvolení Emmanuela Macrona prezidentem, tak i proti krajní pravici, jejíž kandidátka Marine Le Penová sice volby prohrála, ale zaznamenala rekordní zisky.

Policisté podle agentury AP většinu zadržených propustili, ve vazbě zůstalo devět osob obviněných z výtržnictví. Protesty proti Macronově vítězství mají pokračovat i dnes, kdy levicová odborová centrála CGT připravuje demonstraci proti deklarované liberální politice budoucí vlády.

onečné výsledky francouzských prezidentských voleb potvrdily jasné vítězství liberála Emmanuela Macrona. Po sečtení všech platných hlasů jich tento bývalý ministr hospodářství získal 66,1 procenta, vyplývá z informací ministerstva vnitra.

Témata:  Francie policie Francie demonstrace ve Francii

Související

Aktuálně se děje

26. července 2026 13:22

Štěpán Kozub na svatbě. Spekulace rozmetal jedinou fotografií

Soukromý život populárního Štěpána Kozuba se před několika týdny poměrně hodně řešil, protože se objevily zvěsti o jeho možném rozchodu s další partnerkou. Sám herec na spekulace dlouho nereagoval. Nakonec zveřejnil fotku, která vydá za tisíc slov. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy