Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Z německého muzea někdo ukradl diadém za desítky milionů

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Karlsruhe (Německo) - Ze zemského muzea v německém Karlsruhe někdo ukradl diadém v odhadované hodnotě 1,2 milionu eur (téměř 32 milionů Kč).

Diadém byl vystaven ve velkoprostorové vitríně společně s dalšími exponáty. Vitrína byla po krádeži nepoškozená. Někdo si ji otevřel vhodným předmětem, uvedla bez dalších podrobností mluvčí muzea.

Korunka vyrobená ze zlata a platiny a osázená 367 brilianty patřila bádenské velkovévodkyni Hildě, pocházela z počátku minulého století. Případ vyšetřuje bádenská kriminální policie.

Šperk byl naposledy umístěn ve vitríně v takzvaném trůnním sále muzea. Na to, že je pryč, se přišlo 29. dubna a podle agentury DPA není jasné, kdy byl diadém ukraden a jak.

Témata:  Německo krádeže

Související

Aktuálně se děje

29. května 2025 18:44

29. května 2025 11:39

Dara Rolins vystoupí v zahraničí. Za vstupenku se pořádně plácnete přes kapsu

Čeští hudebníci jen málokdy vystupují v zahraničí. Taková Dara Rolins mívá koncerty v Česku i na Slovensku. Letos ji ale čeká jedno vystoupení v exotickém zahraničí. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy