Karlsruhe (Německo) - Ze zemského muzea v německém Karlsruhe někdo ukradl diadém v odhadované hodnotě 1,2 milionu eur (téměř 32 milionů Kč).
Diadém byl vystaven ve velkoprostorové vitríně společně s dalšími exponáty. Vitrína byla po krádeži nepoškozená. Někdo si ji otevřel vhodným předmětem, uvedla bez dalších podrobností mluvčí muzea.
Korunka vyrobená ze zlata a platiny a osázená 367 brilianty patřila bádenské velkovévodkyni Hildě, pocházela z počátku minulého století. Případ vyšetřuje bádenská kriminální policie.
Šperk byl naposledy umístěn ve vitríně v takzvaném trůnním sále muzea. Na to, že je pryč, se přišlo 29. dubna a podle agentury DPA není jasné, kdy byl diadém ukraden a jak.
Související
20. června 2026 19:54
14. června 2026 14:08
3. května 2026 14:56
12. ledna 2026 20:04
6. prosince 2025 10:16
5. prosince 2025 13:52