Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Albánskou metropolí prošel pravidelný pochod za práva homosexuálů

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Tirana - Každoroční pochod za ochranu práv homosexuálů proběhl letos v albánské metropoli poklidně. V zemi byl roce 2009 schválen protidiskriminační zákon. Svatby lidí stejného pohlaví ale legalizovány nebyly.

Albánská opozice, jež od února bojkotuje parlament a požaduje rezignaci premiéra Ediho Ramy, se připravovala na protivládní demonstraci.

Lídr Demokratické strany Albánie (PD) Lulzim Basha ale účastníky průvodu ubezpečil, že jim nehrozí nebezpečí.

Cyklisté s balónky v duhových barvách společně odjeli 1,6 kilometru dlouhou trasu pochodu, přičemž minuli stan, který opoziční PD postavila před kanceláří premiéra Ramy.

Témata:  Albánie homosexuálové

Související

Aktuálně se děje

28. dubna 2026 8:41

Svátky se blíží. Otevírací doba obchodů bude v květnu opět podléhat zákonu

V květnu se opět uplatní zákon, který omezuje otevírací dobu obchodů během vybraných státních svátků. Supermarkety budou během jednoho z následujících dvou pátků nedostupné. Tento týden ale můžete být v klidu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Velryba uvízla na mělčině na pobřeží Baltského moře

Velryba Timmy je na cestě domů. Záchranářům se ho povedlo vyprostit

Záchranáři v Německu v úterý dosáhli významného pokroku při snaze o vysvobození uvízlého plejtváka dlouhoploutvého. Zvíře, kterému média přezdívají Timmy, se podařilo úspěšně navést do speciálně upraveného člunu, který by ho měl převézt do hlubších vod. Tato operace představuje další pokus o záchranu tvora, jehož boj o přežití sleduje německá veřejnost již několik týdnů.