Albánie

Ilustrační fotografie.

V Albánii byli zatčeni čtyři Češi, kteří podle úřadů fotografovali u zbrojovky

Svět

V Albánii byli dnes zatčeni čtyři Češi, kteří fotografovali u zbrojovky ve městě Poliçan. S odvoláním na místní úřady o tom informovala albánská média. Podle nich zadržení uvedli, že jsou turisté. České ministerstvo zahraničí bylo podle mluvčí Lenky Do o případu informováno, na zastupitelský úřad se zatím nikdo ze zadržených Čechů neobrátil.

Sídlo Evropského parlamentu

EU zahajuje přístupová jednání s Albánií a Severní Makedonií

Svět

Evropská unie oficiálně zahajuje přístupové rozhovory s Albánií a Severní Makedonií. Po jednání s premiéry obou zemí a s předsedou české vlády Petrem Fialou to dnes řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž začnou obě strany ještě dnes pracovat na adaptaci balkánských států na unijní pravidla.

Albánie

Jak uniknout stresu a pandemii? V Albánii na to jdou po svém

Svět

Bez ohledu na pandemii se poutníci v zástupech ubírají do chrámu svatého Antonína na jedné z albánských hor. Věřící či ateisté, muslimové či křesťané, všichni hledají útěchu a možná i zázrak, úlevu od úzkosti. V této malé balkánské zemi jsou hranice mezi náboženstvími rozmazané a koluje tu mnoho pověr a pověstí. Všechny prostředky jsou dobré k tomu, aby se lidé zbavili stresu, píše agentura AFP.

Seismograf, ilustrační fotografie

Svět

Zemětřesení v Albánii má vážnou dohru. Padají obvinění z vraždy

Policie v Albánii v souvislosti s následky nedávného ničivého zemětřesení zatkla devět lidí. Čelí podezření z vraždy a zneužití pravomocí, informuje na svých internetových stránkách BBC. Nejtragičtější zemětřesení, jaké tuto balkánskou zemi za posledních 40 let zasáhlo, nepřežilo 51 lidí.

Zemětřesení. Ilustrační foto

V Albánii vzrostl počet obětí zemětřesení na dvacet tři

Svět

Na 23 vzrostl počet obětí úterního zemětřesení v Albánii. S odvoláním na místní ministerstvo obrany o tom dnes informovala agentura DPA. Podle albánské stanice Klan celou noc pokračovaly záchranné práce. Na dnešek albánská vláda vyhlásila den smutku.

Seismograf, ilustrační fotografie

Ničivé zemětřesení zdevastovalo Albánii. Několik mrtvých, škody hlásí přístav Drač

Svět

Nejméně 14 mrtvých a přibližně 600 zraněných si vyžádalo zemětřesení o síle 6,4 stupně, které dnes krátce před 04:00 SEČ zasáhlo západ Albánie. Novou bilanci ohlásily ministerstva obrany a zdravotnictví a nemusí být konečná: někteří zranění jsou v kritickém stavu. Velké škody podle agentury AP hlásí vesnice Thumanë a přístavní město Drač, kde s vyprošťovacími pracemi pomáhá armáda, a to i za pomoci buldozerů. Podle Reuters bylo zemětřesení nejsilnější za desítky let. Český velvyslanec v Tiraně řekl ČTK, že Češi v zemi jsou v pořádku.

Seismograf, ilustrační fotografie

Svět

Dvě zemětřesení udeřila v Albánii. Tiranu zachvátila panika, desítky zraněných

Albánii dnes zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu americká geologická služba (USGS) předběžně stanovila na 5,6 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře. Média zatím informují o několika desítkách lehce zraněných lidí a o menších škodách na domech v některých městech, včetně metropole Tirany.

George Soros

Soros terčem další konspirace? Dle prezidenta chtěl rozvrátit Albánii

Svět

Albánský prezident Ilir Meta obvinil amerického miliardáře Georgeho Sorose, že způsobil krizi kolem nedělních místních voleb. Opozice je bojkotovala a Meta sám se je kvůli napjaté politické situaci pokusil přeložit na říjen. Důkazy pro svá tvrzení Meta nepředložil, uvedl server Balkan Insight. Výsledky voleb měly být vyhlášeny v úterý, ale oznámení bylo odloženo.

Ilustrační foto

Surfing, hory nebo luxusní hotely. Na tyhle nejlevnější rekreační destinace dosáhne každý

Revue

Praha - Dovolená nemusí znamenat jen opalování u bazénu. Léto si můžete užit i bez all inclusive stravování či luxusních hotelových komplexů. Podle Asociace českých cestovních kanceláři do žebříčku nejnavštěvovanějších destinací, kam Češi jezdí nejvíc, patří Chorvatsko, Itálie a nově i Turecko a Egypt, který se pyšní především kvalitou servisu. Podívejte se na místa, která nejsou tak populární mezi běžnými turisty, od tradičních destinací se navíc liší v nižší ceně.

Aktuálně se děje

23. června 2024 13:38

Volby do Sněmovny by vyhrálo ANO před ODS a Piráty. TOP 09 je mimo Sněmovnu

V červnu by ve sněmovních volbách zvítězilo opoziční hnutí ANO s 32,9 procenta hlasů, ukazuje průzkum agentury STEM zveřejněný CNN Prima News. Na druhém místě by skončila vládní ODS s 14,8 procenta hlasů a třetí by byli vládní Piráti s 8,7 procenta. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy