Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při bombových útocích v Iráku bylo zabito 35 lidí

Irák
Irák
Foto: Pixabay

Bagdád - Nejméně 35 lidí zahynulo při bombových útocích v Iráku. Došlo k nim v pátek večer a v noci na dnešek.

Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na irácké představitele. Dalších více než 50 lidí bylo při atentátech připisovaných teroristické organizaci Islámský stát (IS) zraněno.

Sebevražedné atentáty se odehrály v Bagdádu a na jihu země. Zatímco v metropoli útočí teroristé poměrně často, k výbuchům na jihu země obývané převážně šíity dochází málokdy.

Radikálové z IS ovládají část severního Iráku, armádě se je nicméně v poslední době daří vytlačovat.

Témata:  Irák bombové útoky

Související

Aktuálně se děje

12. února 2025 13:31

Poslední sezóna Jaromíra Jágra. Bývalý spoluhráč promluvil o pokračování

Jaromír Jágr oslaví v tomto týdnu 53. narozeniny, přesto stále hraje nejvyšší soutěž. Má se ale za to, že v příštím extraligovém ročníku už za Kladno pokračovat nebude. On sám vyhlásil, že aktuálně má jít o jeho poslední sezónu. Někteří bývalí spoluhráči si ale myslí, že bude ještě hrát.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy