Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéf demokratů Reid varuje před Trumpem

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Reprofoto YouTube

Washington - Šéf demokratů v americkém Senátu Harry Reid sice věří v debakl Donalda Trumpa, který má za republikány nakročeno k zisku nominace na post prezidenta USA, nicméně zároveň varoval před přílišným optimismem.

"Myslím, že volby by mohly skončit debaklem pro republikány. Ale věc nepovažuji za předem vyhranou. Nejsem nadměrně sebejistý," prohlásil ve čtvrtek Reid v besedě s novináři ve Washingtonu.

"Nominací Trumpa republikáni potvrdili svůj přirozený vývoj, když se osm let prezentovali jako strana proti přistěhovalcům, proti ženám, proti Obamovi, proti pracujícím," poznamenal dále Reid na adresu republikánů.

Mnoho demokratických politiků je přesvědčeno, že prostořeký newyorský miliardář nemá v souboji se zkušenou Hillary Clintonovou šanci.

Trump, jehož Reid označil za "netvora", by podle nevadského senátora měl zveřejnit svá daňová přiznání.

Témata:  Donald Trump Harry Reid USA

Související

Aktuálně se děje

15. ledna 2026 8:33

Tajemství Vémolova propuštění na kauci. Pomoci chce hned několik lidí

Karlos Vémola zřejmě má alespoň nějakou šanci se dostat z vazby. V posledních dnech se mluví o tom, že by se mohl dostat ven na kauci. Nyní se objevily další podrobnosti k tomuto scénáři. Peníze by podle nich dalo na stůl hned několik lidí. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy