Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

IS přihlásil k dalšímu sebevražednému útoku, tentokrát v Somálsku

Somálsko
Somálsko
Foto: Pixabay

Mogadišo - V Somálsku dosud páchalo násilí hlavně islamistické hnutí Šabáb. Dnes se ale k sebevražednému atentátu v této africké zemi poprvé přihlásil Islámský stát (IS). Připisuje si úterní útok ve městě Bosasso, jenž si vyžádal pět mrtvých

IS se k atentátu přihlásil prostřednictvím agentury Amak, kterou islamisté využívají ke komunikaci se světem.

Bosasso leží při pobřeží na severu Somálska v částečně autonomním státě Puntland. Ve městě u vojenského stanoviště zaútočil sebevražedný atentátník opásaný výbušninami. Původní bilance obětí uváděla nejméně čtyři mrtvé, včetně dvou vojáků.

Hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida, usiluje o svržení prozápadní vlády a v Somálsku chce zavést islámské právo šaría.

Témata:  Islámský stát terorismus v Somálsku Al-Šabáb Somálsko

Související

Aktuálně se děje

29. června 2026 4:00

Předpověď počasí na nový týden. Vedro ustoupí letnímu normálu

V Česku začíná nový týden, v jehož úvodu ještě bude pokračovat tropická epizoda. Nejdéle má být vedro na východě republiky. Očekává se nicméně ochlazení a návrat teplot k letnímu normálu. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy