Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové si postaví vlastní vrtulníkové výsadkové lodě, mají být podobné Mistralům

Tonnerre - Třída Mistral je třída vrtulníkových výsadkových a velitelských lodí francouzského námořnictva (francouzské označení je BPC – Bâtiments de Projection et de Commandement).
Tonnerre - Třída Mistral je třída vrtulníkových výsadkových a velitelských lodí francouzského námořnictva (francouzské označení je BPC – Bâtiments de Projection et de Commandement).
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Moskva - Rusko začne stavět vlastní vrtulníkové výsadkové lodě, které budou obdobou francouzské třídy Mistral. Výzbrojní program pro roky 2018 až 2025 má být definitivně schválen ke konci letošního roku.

"Stavba vrtulníkové lodi trvá v průměru čtyři roky, a tak odhaduji,, že to bude někdy okolo roku 2022," odpověděl náměstek ruského ministra obrany Jurij Borisov novinářům na otázku, kdy by ruské vojenské námořnictvo mohlo první plavidla obdržet.

Rusko si v roce 2011 objednalo dvě vrtulníkové lodi třídy Mistral ve Francii, miliardový kontrakt ale nakonec Paříž pod vlivem ruské anexe Krymu na jaře 2014 zrušila.

Mistraly postavené pro Rusy skončily v Egyptě, který pro ně také zakoupil ruské vrtulníky, vyrobené původně pro ruské mistraly.

Témata:  Rusko Ruská armáda lodě třídy Mistral

Související

Aktuálně se děje

29. května 2026 20:00

29. května 2026 18:38

29. května 2026 9:14

Jiřina Bohdalová vysvětlila kontakty s Okamurou. Jde jí o jedinou věc

Jiřina Bohdalová vydělala během kariéry spoustu peněz, z nichž se část rozhodla investovat. Jedna investice do výtvarného umění se jí ale moc nepovedla. Legendární herečka se nicméně nehodlá vzdát bez boje. Dokonce se s žádostí o pomoc obrátila na jednoho politika. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy