Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéf americké diplomacie odsoudil úniky informací o atentátu v Manchesteru

Rex Tillerson
Rex Tillerson
Foto: greatagain.gov

Londýn - Šéf americké diplomacie Rex Tillerson se dnes v Londýně sešel se svým britským protějškem Borisem Johnsonem. Hovořili o pondělním teroristickém útoku v Manchesteru a následném úniku citlivých informací do amerických médií.

"Srdce jsou zlomená napříč Amerikou," řekl Tillerson k atentátu v multifunkční hale v Manchesteru, který si vyžádal 22 mrtvých a 116 zraněných z řad návštěvníků koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové.

Po pondělním atentátu unikla do amerických médií prostřednictvím amerických tajných služeb například totožnost předpokládaného atentátníka Salmana Abediho či fotografie částí důmyslné bomby z místa činu v multifunkční manchesterské hale.

"Přebíráme za to plnou odpovědnost a samozřejmě litujeme, že se to stalo," řekl dnes Tillerson. Úniky odsoudil, zároveň ale vyjádřil přesvědčení, že "zvláštní partnerství" Británie a USA neohrozí.

Britská policie ve čtvrtek na necelých 24 hodin přerušila výměnu informací s americkými tajnými službami. Šéf britského protiteroristického policejního útvaru Mark Rowley dnes ale uvedl, že Spojené státy poskytly Británii "nové záruky", a spolupráce proto byla obnovena.

Témata:  Velká Británie výbuch v aréně v Manchesteru Rex Tillerson USA

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.