Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové útočí na IS z moře. Na džihádisty vypálili střely s plochou dráhou letu

Odpálená ruská střela země-vzduch.
Odpálená ruská střela země-vzduch.
Foto: mil.ru

Moskva/Damašek - Ruské námořnictvo zaútočilo na bojovníky teroristické organizace Islámský stát (IS) v Sýrii. Z plavidel flotily ve Středomoří byly odpáleny čtyři střely s plochou dráhou letu.

O úspěšné operaci ještě v úterý pozdě večer informoval prezidenta Vladimira Putina ministr obrany Sergej Šojgu, uvedl dnes Putinův mluvčí.

Čtyři střely typu Kalibr odpálila fregata Admiral Essen a ponorka Krasnodar, plavící se ve východním Středomoří. Ponorka podle ministerstva odpalovala střely ponořená. Cílem byly kryty IS s uskupením živé síly a těžkých zbraní východně od historického města Palmýra.

"Úspěšné splnění stanoveného úkolu potvrdilo vysokou bojovou připravenost vojenského námořnictva (...). Ruská flotila předvedla schopnost úspěšně udeřit vysoce přesnými zbraněmi v nejkratší době po vydání rozkazu," uvedlo ministerstvo. O ruské operaci bylo předem informováno velení USA, Turecka a Izraele.

Témata:  Ruská armáda ruské angažmá v Sýrii Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

14. května 2025 9:55

Jiří Bartoška (†78): Tajemství poslední velké investice

Jiří Bartoška si uměl užívat života, což bylo každý rok asi nejvíce patrné na karlovarském filmovém festivalu. Jeho dlouholetý prezident si rok před svou smrtí, která nastala ve čtvrtek 8. května, pořídil za pořádný balík nemovitost v úplně jiném kraji, kde byste lázeňské město hledali marně. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Vladimir Putin

Komentář

Putin se Zelenského bojí. Ukrajinský lídr zosobňuje vše, co ho děsí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj minulý týden veřejně vyzval ruského diktátora Vladimira Putina, aby se ve čtvrtek osobně dostavil na jednání do Istanbulu. Reagoval tak na předchozí (a zjevně neupřímný) návrh Moskvy o možném setkání v Turecku. Co však Kreml zřejmě neočekával, bylo, že se Zelenskyj rozhodne obrátit jejich hru proti nim a přenést odpovědnost za (ne)účast přímo na Putina. Tím Zelenskyj zasadil ruskému režimu strategický úder, na nějž nebyl připraven.