Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Británii podle Corbyna čekají další předčasné volby

Jeremy Corbyn
Jeremy Corbyn
Foto: Facebook

Londýn - Lídr britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn dnes prohlásil, že by se ještě tento rok, nebo ten příští, mohly konat další předčasné parlamentní volby.

Corbyn to dnes řekl v rozhovoru v televizi BBC. Labouristé vyšli z voleb tento týden posíleni, konzervativci naopak ztratili. Britská premiérka Theresa Mayová se proto nyní snaží získat podporu pro svou menšinovou vládu.

"Je dost dobře možné, že budou další volby letos, případně začátkem příštího roku. A to by mohla být dobrá věc, protože my nemůžeme žít v období velké nestability," řekl Corbyn v televizním pořadu Andrewa Marra.

Prohlásil také, že jeho strana má program i podporu a je připravena bojovat v další volební kampani co možná nejdříve.

Témata:  Velká Británie Jeremy Corbyn volby ve Velké Británii

Související

Aktuálně se děje

1. března 2026 11:14

V Plzni se bouřlivě bojuje o Karla Gotta

V Plzni se již několik týdnů vede bouřlivá diskuse o tom, které místo by mělo nést jméno nejslavnějšího tamního rodáka, zpěváka Karla Gotta. Přestože panuje shoda na tom, že si legenda české hudby vlastní prostor v západočeské metropoli zaslouží, místní politici se nedokážou shodnout na konkrétní lokalitě. Poslední návrh primátora Romana Zarzyckého debatu spíše vyostřil, než aby ji uzavřel.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Alíréza Aráfí

Írán po zabití Chameneího povede tříčlenná rada ajatolláha Alírézy Aráfía

Írán oficiálně oznámil zřízení tříčlenné přechodné rady, která převzala správu státních záležitostí po zabití nejvyššího duchovního vůdce, ajatolláha Alího Chameneího. V neděli byl do tohoto dočasného orgánu jmenován ajatolláh Alíréza Aráfí, vlivný člen ústavního dozorčího orgánu. Spolu s ním radu tvoří úřadující prezident Masúd Pezeškiján a šéf soudní moci Gholám-Hosejn Mohsení-Edžeí.