reklama

Trump prohlásil, že v boji o Bílý dům uspěje díky hlasům, které dostane od demokratických voličů. "Myslím, že by bylo lepší, kdyby byla (strana) jednotná, myslím, že by to bylo... nějak lepší. Ale nemyslím, že by vlastně musela být jednotná v tradičním smyslu slova," uvedl Trump.

Magnátovi se ale stále nedaří získat podporu části stranického jádra. V pátek se sice za něj postavili někdejší prezidentský kandidát Bob Dole a bývalý viceprezident Dick Cheney, ale řada dalších republikánských osobností se k němu nehlásí.

Na rozdíl od Trumpa Hillary Clintonová, která zřejmě zvítězí v primárkách Demokratické strany, má ve svém táboře velkou podporu. Podle AP má už nyní zajištěno 2205 hlasů včetně takzvaných superdelegátů a k automatické nominaci ji chybí 178 hlasů. Podle průzkumů je téměř jisté, že si je ve zbývajících primárkách zajistí.

Trump svoje problémy s podporou v republikánském táboře zlehčuje. Místo toho se už soustředí na útoky proti Clintonové. V sobotu proti ní znovu vyrukoval s někdejší manželskou nevěrou jejího muže. "Je provdaná za muže, který nejhůře zneužíval ženy v politických dějinách," prohlásil na shromáždění svých stoupenců ve městě Spokane.

reklama