reklama

Migranti cestovali ve čtyřech osobních vozech s maďarskými a rumunskými poznávacími značkami. Střelba u města Velký Meder se ozvala poté, co se jedno z vozidel pokusilo příslušníkům slovenských bezpečnostních složek uprchnout.

"Převáděče se (celníci) snažili nejdříve zastavit varovnými výstřely. Když ani pak nezastavil, celník vystřelil. Auto následně zastavila policejní hlídka. Mělo prostřelenou zadní pneumatiku, jeden cestující byl zraněn," sdělila ČTK mluvčí Finanční správy Patrícia Macíková.

Jedna z kulek zasáhla šestadvacetiletou ženu ze Sýrie do zad. Záchranáři ji převezli do nemocnice v Dunajské Strede, kde se podrobila operaci. Její stav je stabilizovaný. Podle webu topky.sk ji kulka zasáhla do ledviny.

Spolu s ní skončili v nemocnici další dva migranti. Oba byli dehydratovaní, po ošetření je ale lékaři propustili. Společně s dalšími zadrženými migranty si je převzala Národní jednotka boje proti nelegální migraci.

Zadržení migrantů by mohlo souviset s dočasnými kontrolami na rakousko-maďarské hranici, které zavedlo Rakousko. Podle slovenských medií se převáděči na cestě do Německa snaží obejít Rakousko jízdou přes Slovensko a Českou republiku.

reklama