Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Proces s údajnými vrahy ruského opozičního lídra Němcova bude pokračovat ve středu

Boris Němcov, kritik prezidenta Putina
Boris Němcov, kritik prezidenta Putina
Foto: Reprofoto ABCNews

Moskva – Soudní jednání s pěti Čečenci, kteří byli obviněni z vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, bude pokračovat ve středu. Porota oblastního vojenského soudu v Moskvě, která má rozhodnout o jejich vině či nevině, se dnes na verdiktu nedohodla. 

Hlasitého kritika současného ruského režimu Němcova zastřelili v únoru 2015 v centru Moskvy. Z vraždy někdejšího vicepremiéra bylo obžalováno pět Čečenců, kteří se během výslechů vyšetřovatelům k činu přiznali. Později své výpovědi stáhli a označili je za vynucené, což zdůraznili i dnes.

Podle agentury TASS bude soud pokračovat ve středu. Porota má odpovědět na 26 otázek stanovených soudcem, který by měl v případě uznání viny vynést rozsudek s tresty.

Podle ruských zákonů mají porotci tři hodiny na vynesení jednomyslného rozhodnutí. Pokud se na něm neshodnou, budou o odpovědích na otázky hlasovat.

O přerušení dnes porota požádala po dvouhodinovém jednání za zavřenými dveřmi. Ve středu tak bude mít na vynesení jednomyslného verdiktu hodinu.

Témata:  Rusko Boris Němcov soudy

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.