Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Před pařížskou mešitou chtěl útočník najet do davu lidí

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Paříž - Na předměstí Paříže dnes zatkli muže, jenž se pokusil najet autem do davu před mešitou. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, informovala agentura Reuters. Podle policie je motiv útočníka nejasný.

Incident se odehrál před muslimským svatostánkem na pařížském předměstí Créteil. Zadrženému muži se nepodařilo do nikoho najet, neboť mu v tom zabránily bariéry před mešitou.

Francouzský list Le Parisien napsal, že se řidič přiznal k úmyslu pomstít útoky samozvaného Islámského státu, jehož sympatizanti v minulosti v Paříži zabili desítky lidí. Tuto informaci ale úřady nepotvrdily.

Témata:  Francie terorismus

Související

Aktuálně se děje

21. února 2026 10:05

21. února 2026 8:33

Pavel Trávníček se zotavuje po operaci. Už tušíme, kdy se vrátí do práce

Pavel Trávníček prožívá nelehký začátek letošního roku, protože ho postihly poměrně vážné zdravotní problémy. Známý herec se již dočkal propuštění z nemocnice do domácího léčení. A už v březnu by měl opět pracovat. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy