Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Společnost Shell dostala v Pákistánu pokutu za havárii cisterny, zemřelo při ní víc než 200 lidí

Pákistán
Pákistán
Foto: Pixabay

Islámábád - Pobočka energetické firmy Shell dostala pokutu za neštěstí v Pákistánu, při němž přišlo v červnu o život přes 200 lidí. Za nehodou bylo neprofesionální řízení a nedodržení bezpečnostních předpisů, společnost má zaplatit 257 milionu rupií (55 milionů korun).

Regulátor dospěl k závěru, že pákistánská pobočka firmy Shell nese odpovědnost za výbuch cisterny, který 25. června v provincii Paňdžáb způsobil smrt 209 lidí a zranění šesti desítek osob.

Vůz s pohonnými hmotami se převrátil na dálnici u města Bahávalpur. Mezi oběťmi byli hlavně místní lidé, kteří se seběhli k místu ve snaze odebrat vytékající benzín. Cisterna však explodovala.

Pákistánská sekce firmy Shell se k pokutě vyjádřila e-mailem, v němž konstatuje, že "respektuje regulátora, bude spolupracovat s vyšetřovateli a provede také vlastní vyšetřování". Firma si cisternový vůz najala od jiné společnosti k přepravě pohonných hmot. V minulých dnech v prohlášení uvedla, že zajištění bezpečnosti při přepravě nákladů je její prioritou. "Naše vozy procházejí pravidelnou údržbou a kontrolou," stojí v prohlášení. Shell se může proti rozhodnutí regulátora odvolat.

Regulátor ve své zprávě kritizuje také paňdžábské úřady a správu dálnic za to, že místo nehody včas nezajistily a nezabránily přístupu lidí.

Témata:  Shell Pákistán výbuch

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 20:07

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vladimir Putin, ruský prezident

Putin je jako auto na dálnici bez brzd. Nic ho nezastaví, píše server

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.