Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Novým Zélandem se šíří zakázaná droga, zemřelo na ni sedm lidí

Nový Zéland
Nový Zéland
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Wellington - Syntetické konopí, které je na Novém Zélandu zakázané od roku 2014, často obsahuje nebezpečné chemické produkty. Od začátku července požití drogy zaplatilo životem již sedm lidí. Všichni se otrávili v Aucklandu.

"Jsme velmi znepokojeni tím, že uživatelé nevědí o chemických jedech, které při kouření této drogy vdechují," uvedl policejní inspektor Gary Lendrum.

Podle aucklandské soudní lékařky Deborah Marshallové byl rovněž zaznamenán podstatný nárůst hospitalizovaných osob po požití tohoto druhu drogy.

Syntetické konopí se na první pohled může podobat běžné vypěstované marihuaně, ale je návykovější a potenciálně smrtelné kvůli vysoké koncentraci látek, které mají napodobit tetrahydrocannabinol (THC). Syntetická forma se také často prodává ve formě tekutiny a kouří se v elektronických cigaretách.

Témata:  drogy Nový Zéland marihuana

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2026 14:51

Dagmar Havlová veřejně prozradila, jak to má s muži. Přiznala strach

Bývalá první dáma Dagmar Havlová se nedávno v otevřeném online vysílání svěřila svým příznivcům s pocity, které doprovázejí její soukromý život. Přestože od úmrtí jejího manžela Václava Havla uplynulo již čtrnáct let, herečka přiznala, že hledání nového životního partnera pro ni není vůbec jednoduché. I když se v jejím okolí muži vždy pohybovali, v současnosti naráží na nečekanou bariéru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy