Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při sebevražedném atentátu Talibanu v Láhauru zemřelo 25 lidí

Šéf pákistánského Taibanu Hakimulláh Mahsúd
Šéf pákistánského Taibanu Hakimulláh Mahsúd
Foto: AFP

Láhaur - Pákistánská odnož Talibanu se přhlásila k dnešnímu teroristickému útoku ve východopákistánském městě Láhaur, který si vyžádal 25 mrtvých. Zranění utrpělo 50 osob.

Útočník se odpálil v centru města poblíž Láhaurského technologického parku. Terčem byli pravděpodobně policisté, kteří dohlíželi na likvidaci zeleninového trhu.

"Máme podezření, že (sebevražedný útočník) přijel na motocyklu a vrazil do kontrolního stanoviště policie," uvedl šéf policejních operací v Láhauru Haidar Ašraf.

Pákistánská odnož Talibanu své útoky cílí především na pákistánskou vládu a bezpečnostní složky.

Témata:  Pákistán teroristické útoky v Pákistánu Tálibán

Související

Aktuálně se děje

3. června 2025 14:36

Zdá se, že vás to zajímá. Hynek Čermák prozradil podrobnosti o nové Veronice

Osobní život Hynka Čermáka se podruhé v rozmezí několika měsíců stal předmětem zájmu. Po rozpadu manželství se řeší nová partnerka charismatického herce. On sám se rozhodl do debaty zásadně přispět. Odhalil totiž, co je jeho milá zač. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy