reklama

"Kdo chce k čertu mluvit o politice?" prohlásil v pondělí Trump ke shromáždění zhruba 40.000 skautů ve věku 12 až 18 let v Západní Virginii. Vzápětí začal mluvit o Obamovi, své někdejší demokratické sokyni Hillary Clintonové, politické žumpě a nezapomněl otevřít ani téma falešného zpravodajství, které proti němu média prý vedou.

"Vás tady ale je. Tisk bude říkat, že vás je tak 200. Vypadá to na 45.000 lidí. To je rekord," řekl podle médií Trump k davu. Narážel tak na kauzu týkající se jeho lednové inaugurace. Média tehdy zveřejnila srovnání fotografií, ze kterého vyplývalo, že oproti Obamově inauguraci byla účast na Trumpově ceremonii výrazně nižší. 

Trump rovněž kritizoval volební systém, ve kterém Američané nevybírají prezidenta přímo, ale činí tak prostřednictvím volitelů. Skautům také položil otázku, zda Obama vůbec někdy jamboree navštívil. Tato setkání se zpravidla konají jednou za čtyři roky. Obama v roce 2010 ke skautům promluvil přes telemost, srazu se přímo nezúčastnil.

Trumpův projev, během něhož si vysloužil i bučení nespokojenců v davu, tvrdě odsoudili mnozí rodiče. Jedna z matek na facebooku americké skautské organizace napsala, že je rozzuřená. "Přičiňte se, ať jsou moji chlapci a já na skauta hrdí a nemusí se stydět!" uvedla.

Loading...

1 komentář (Poslední 27.07. 10:24) Napište svůj názor

reklama