Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na ambasádu Chile uprchli další venezuelští soudci jmenovaní opozicí

Venezuela, ilustrační foto
Venezuela, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Caracas/Santiago de Chile - Další dva venezuelští soudci jmenovaní nedávno opozicí vyhledali ochranu na chilské ambasádě v Caracasu.

Beatriz Ruiz Marinovou a Josého Nuñeze Sifontese jmenoval členy nejvyššího soudu parlament, který ovládá opozice. "Nyní jsou ale oba "hosty" chilského velvyslanectví," uvedl chilský ministr zahraničí Heraldo Muñoz. Dodal, že jeho země v této záležitosti jedná v souladu s právními a humanitárními zásadami své zahraniční politiky.

Na chilskou ambasádu se nedávno uchýlila i jiná členka nejvyššího soudu Elenis Del Valle Rodríguezová. Od dubna tam pobývá i předseda opoziční křesťanskosociální strany Copei Roberto Enríquez.

Parlament jmenoval 21. července nových 33 členů soudu. Prezident Nicolás Maduro ale pohrozil, že všechny nechá zatknout a obstavit jim majetek. Poslanci 25. července uvedli, že tajná služba zadržela další dva soudce Jesúse Rojase Torrese a Zuleimu Gonzálezovou. První ze zatčených soudců, univerzitní profesor Ángel Zerpa, zahájil hladovku, když jeho uvěznění potvrdil vojenský soud.

Venezuelou zmítají opakované krvavé střety mezi opozicí nakloněnými demonstranty a bezpečnostními silami.

Témata:  Venezuela Nicolas Maduro Chile

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.