Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Venezuela znovu poslala do domácího vězení opozičníka Ledezmu

Venezuela, ilustrační foto
Venezuela, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Caracas - Venezuelské úřady dnes vrátily do domácího vězení opozičního vůdce Antonia Ledezmu, kterého tajná služba zadržela v úterý v noci. Informovala o tom jeho manželka na twitteru.

Ledezma byl zadržen spolu s dalším klíčovým oponentem režimu Leopoldem Lópezem poté, co vyzývali k demonstracím proti prezidentovi Nicolási Madurovi v souvislosti s široce kritizovanou volbou Ústavodárného shromáždění.

Podle venezuelských médií bylo dnešní propuštění bývalého starosty metropole Caracasu překvapivé vzhledem k tomu, že riziko protirežimních protestů v zemi nepominulo. Jeho manželka Mitzy Caprilesová na twitteru uvedla, že bezprostředně po návratu domů prohlásil, že je "sklíčen z toho, že za mřížemi zůstává Leopoldo (López) a dalších 600 politických vězňů".

López, kterému někteří přezdívají "latinskoamerický Mandela", byl předloni odsouzen ke 13 letům vězení za "podněcování k násilí a protivládní spiknutí" kvůli demonstracím z roku 2014. Ledezma je již třetím rokem vězněn bez soudu za údajnou snahu o svržení prezidenta.

Témata:  Venezuela Nicolas Maduro demonstrace demonstrace ve Venezuele

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.