Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Schůzky Kisljaka a Flynna se údajně týkaly spolupráce

USA
USA
Foto: Pixabay

Moskva - Exvyslanec Ruska v USA Sergej Kisljak dnes v ruské televizi řekl, že jeho rozhovory s bývalým bezpečnostním poradcem Bílého domu Michaelem Flynnem byly "transparentní" a týkaly se americko-ruské spolupráce.

Kisljak skončil ve Washingtonu v červenci, ale zůstává klíčovou postavou současného amerického vyšetřování údajného ruského vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016.

"Mluvili jsme jen o úplně jednoduchých věcech. Komunikace byla zcela korektní, klidná, absolutně průhledná. V každém případě na naší straně nebyla žádná tajemství," uvedl Kisljak, kterého citovala agentura Reuters.

Kvůli stykům s Kisljakem před lednovou inaugurací prezidenta Donalda Trumpa se o Flynna zajímá Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a několik výborů Kongresu. Flynn byl donucen k rezignaci v únoru poté, co viceprezidentovi Miku Penceovi nesdělil úplné informace o kontaktech s Kisljakem.

Kvůli údajným zatajeným schůzkám s Kisljakem se do problémů dostal také ministr spravedlnosti Jeff Sessions. Rovněž přes Kisljaka prý Trumpův zeť a poradce Jared Kushner prý domlouval zřízení tajného komunikačního kanálu s Kremlem.

Témata:  USA Rusko Michael Flynn

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.