Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čína zkoumá weby několika společností, mohly prý porušit zákon o kybernetické bezpečnosti

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Peking – Čínské kontrolní úřady se zaměřily na zdejší internetové firmy Tencent, Baidu a Weibo. Prošetřují je kvůli porušení zákona o kybernetické bezpečnosti.

Internet v Číně podléhá ostré kontrole. Vláda blokuje sociální sítě jako facebook či twitter a cenzuruje veškerý politicky citlivý obsah.

Podle agentury Reuters společnosti údajně neodstranily stránky se závadným obsahem. Konkrétně čínské kontrolní orgány pro dozor nad kybernetickým prostorem firmy viní, že neodstranily ze svých sociálních sítí jako je WeChat společnosti Tencent a Tieba provozovaná Baidu stránky s násilným a teroristickým obsahem a falešnými zprávami.

Akcie firmy Tencel se v reakci na oznámení snížily o více než tři procenta.

Témata:  Čína internet EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

7. března 2026 8:33

I tohle je život. Monika Absolonová znovu promluvila o ztrátě miláčka

Monika Absolonová se i s blízkými vyrovnává se smutnou událostí. Oblíbená zpěvačka ve středu oznámila fanouškům, že přišla o milovaného pejska Jonáše, který stál věrně po jejím boku přes třináct let. Lidé ji následně zahrnuli obrovskou vlnou podpory. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy