Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie v Rakousku zadržela Čecha, který měl osahávat dívky

Rakouská policie
Rakouská policie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Vídeň - V Rakousku byl zadržen Čech (36). Podle policie je podezřelý, že ve stanicích vídeňského metra sexuálně obtěžoval dvě mladé ženy.

Zadržený Čech podle policejního mluvčího Haralda Söröse pochází "z prostředí bezdomovců", v Rakousku nemá hlášené žádné místo pobytu.

Muže policisté zadrželi na základě snímků z bezpečnostních kamer ve středu nedaleko zábavního parku Prátr. Podezřívají ho z toho, že v pondělí večer ve stanicích metra Neubaugasse a Landstrasse v centru rakouské metropole osahával dvě ženy ve věku 24 a 17 let.

Vyslechnout ho policisté zatím nemohli, neboť jde o osobu zbavenou svéprávnosti k právním úkonům. Během úvodního rozhovoru s policisty muž prý ale svůj čin nijak nepopíral. Nyní je ve vazbě.

Témata:  Rakousko Češi sexuální obtěžování policie Rakousko

Související

Aktuálně se děje

13. listopadu 2025 12:33

Bolek Polívka nabírá síly k návratu na jeviště. Kolega prozradil, co zjistil

Strach o fenomenálního Bolka Polívku si lidé dělali v uplynulých týdnech, kdy jej postihly potíže, které rozhodně nešlo označit za úplně banální. Známý herec se už nějaký čas zotavuje a podle všeho se blíží i jeho návrat k pracovním povinnostem.

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.