Rakousko

Německá policie

Němci či Rakušané reagují na teroristickou hrozbu o svátcích

Svět

Německé úřady mají informaci o plánovaném teroristickém útoku na katedrálu svatého Petra v Kolíně nad Rýnem. Policie ve městě ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko přijala speciální bezpečnostní opatření. Zpřísnilo je také sousední Rakousko.

Rakouská policie, ilustrační fotografie

Oběťmi letecké havárie v Rakousku jsou podle policie Češi

Svět

Sobotní leteckou havárii v Rakousku s největší pravděpodobností nepřežili čtyři Češi, uvedla hornorakouská policie v nedělní tiskové zprávě. Totožnost obětí, mezi nimiž jsou dva muži a dvě ženy, je však nadále ověřována ve spolupráci s českými úřady. V případu byla nařízena pitva.

Rakouská policie

Rakouská vláda prodlužuje kontroly na hranicích s Českem

Svět

Rakousko ve čtvrtek večer oznámilo prodloužení kontrol na hranicích s Českem o dvacet dní. Vídeň zavedla opatření kvůli převaděčům nelegálních migrantů i kvůli obavám z terorismu. Rakousko provádí kontroly i na hranicích s dalšími sousedními státy.

Evropský parlament

Maďarsko bude příští rok předsedat EU. Vídeň se Budapešti zastává

Domov

Evropský parlament (EP) 1. června vyjádřil vážné obavy ohledně vývoje v Maďarsku vzhledem k nadcházejícímu maďarskému předsednictví v Radě EU ve druhém pololetí roku 2024. Europoslance znepokojuje stav hodnot EU v Maďarsku, některým zemím se ale představa, že by o svou pozici Maďarsko přišlo, nezamlouvá.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Domov

U soudu stanou dva muži kvůli úmrtím žen na výpravách do Alp

Kriminalisté z Českých Budějovic oznámili, že rozpletli mimořádný případ dvou tragických úmrtí mladých žen při výpravách do rakouských hor. Obvinění jsou dva lidé, pětatřicetiletý horský průvodce a hlavní organizátor výprav a jeho o dva roky starší kamarád a pomocník.

Karl Nehammer

Svět

APA: Rakousko a dalších sedm zemí chce lepší ochranu vnějších hranic EU

Rakousko a dalších sedm zemí včetně Slovenska požaduje více unijních opatření na ochranu vnějších hranic EU, rychlejší vyhošťování migrantů a novou readmisní dohodu se třetími státy o vracení neúspěšných žadatelů a azyl. Informuje o tom dnes agentura APA, podle níž se vrcholní představitelé těchto zemí s požadavky obrátili dopisem na šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou a předsedu Evropské rady Charlese Michela.

Rakouská policie

Rakousko ukončí od pondělí po vzoru Česka kontroly na hranici se Slovenskem

Svět

Rakousko od pondělí zruší kontroly na hranici se Slovenskem, informuje podle agentury APA rakouské ministerstvo vnitra. Důvodem pro tento krok je, že v noci na neděli ukončí kontroly na hranici také Česko. Rakousko původně kontroly na rakousko-slovenské hranici zavedlo po vzoru Česka, které je ustavilo kvůli nárůstu nelegální migrace na konci loňského září.

Ilustrační fotografie.

Hacker získal a prodával data prakticky o všech občanech Rakouska

Svět

Nizozemskému hackerovi se podařilo získal data prakticky o všech občanech Rakouska. Údaje, včetně celého jména, adresy a data narození, pak nabízel k prodeji. S odvoláním na rakouskou policii o tom dnes informovala agentura Reuters. Pětadvacetiletý hacker, který se k datům dostal před pár lety, byl zadržen loni v listopadu v Amsterodamu.

Ilustrační fotografie.

Svět

Lavina v rakouském středisku Lech/Zürs zasypala několik lidí

Několik lidí dnes zasypala lavina, která se strhla v oblasti známého rakouského lyžařského střediska Lech/Zürs ve spolkové zemi Vorarlbersko. Záchranáři původně pátrali až po deseti osobách, podle aktuálních informací veřejnoprávní televize ORF už ale hledají jen dvě.

Ilustrační fotografie.

Soud v Rakousku odsoudil tři Afghánce za vraždu a znásilnění třináctileté dívky

Svět

Soud v Rakousku dnes udělil dlouhé tresty třem mužům z Afghánistánu, které shledal vinnými z vraždy a znásilnění třináctileté dívky. Informovala o tom agentura APA. Zločin loni šokoval rakouskou veřejnost a ostře ho komentovali také vysocí politici, kteří upozorňovali na to, že z něj jsou podezřelí žadatelé o azyl, kteří v Rakousku hledali ochranu.

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 20:14

Stoltenberg eskaluje napětí, reaguje Kreml na slova šéfa NATO

Rusko vnímá nejnovější vyjádření šéfa NATO Jense Stoltenberga jako další eskalaci napětí. Generální tajemník aliance v rozhovoru uvedl, že členské země bloku jednají v reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny o možném uvedení dalších jaderných zbraní do stavu pohotovosti. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy