Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi jezdili na střeše vídeňského metra. Jeden zemřel, druhý bojuje o život

Metro ve Vídni
Metro ve Vídni
Foto: Depositphotos

Ve vídeňské nemocnici podlehl těžkým zraněním 17letý Čech, který v úterý vylezl na střechu jedoucího metra a následně narazil do nadchodu pro pěší.

Incident se odehrál ve Vídni, kde mladík riskoval spolu s dalšími třemi osobami. 18letý český občan zůstává nadále v ohrožení života, sdělila mluvčí vídeňské nemocnice pro televizi ORF.

Spolu s nimi se na střechu metra vydali i dva mladiství Rakušané. Jeden z nich utrpěl lehká zranění, zatímco druhý, teprve 13letý chlapec, vyvázl bez úhony. Televizní stanice ORF uvedla, že tento tragický incident šokoval rakouskou veřejnost a vyvolal debatu o bezpečnosti.

Společnost Wiener Linien, která provozuje metro, vyjádřila pozůstalým hlubokou soustrast a apelovala na větší prevenci a osvětu, aby se podobné tragické události neopakovaly.

„Vyzýváme vás, abyste se zdrželi takových zakázaných, neopatrných a život ohrožujících činů,“ uvedl dopravce. „Žádné video na TikToku, žádná zkouška odvahy ani selfie nestojí za to, abyste vylezli na soupravu metra nebo tramvaje a riskovali svůj život.“

Dopravce zároveň zdůraznil, že podobné činy jsou nejen nelegální, ale také extrémně nebezpečné, a varoval mladé lidi před riziky, která si nemusí plně uvědomovat. 

Témata:  Rakousko metro

Související

Aktuálně se děje

10. prosince 2024 11:29

Rusové zjistili, že už nepotřebují věznice. Vězně poslali bojovat na Ukrajinu

Plán na vybudování „super věznice“ poblíž města Ulan-Ude na Dálném východě Ruska byl zrušen. Tento krok oznámil během tiskové konference gubernátor Burjatska Alexej Cyděnov, který uvedl, že důvodem je nedostatek financí a fakt, že „z pochopitelných důvodů jsou věznice nyní většinou prázdné“.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Evropa po pádu syrského režimu od základu mění migrační politiku

Rakousko oznámilo plány na deportaci syrských migrantů po pádu režimu Bašára Asada, který byl svržen povstaleckými silami po 13 letech občanské války. K tomuto kroku se připojily i další evropské země, jako Belgie, Německo, Řecko, Itálie, Nizozemsko a Spojené království, které dočasně pozastavily zpracování žádostí o azyl syrských občanů.