Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Matka oběti z Charlottesvillu nechce mluvit s prezidentem Trumpem

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: The White House

Washington -Susan Broová, matka dvaatřicetileté Heather Heyerové, kterou pravicový radikál zabil v americkém Charlottesvillu, o incidentu nehodlá hovořit s prezidentem USA Donaldem Trumpem. Dnes to řekla v pořadu televize ABC.

Pracovníci Bílého domu už několikrát do Charlottesvillu telefonovali, ale Broovou nezastihli. Pokud zavolají znovu, matka mrtvé ženy telefon nezvedne, řekla americké televizi.

Cítí se pohoršena prohlášením prezidenta, který klade rovnítko mezi demonstrujícími neonacisty a lidi, kteří se jim jako její dcera v ulicích města postavili na odpor.

Trump krátce po incidentu v Charlottesvillu vyjádřil na twitteru pozůstalým soustrast a vyjádřil nad úmrtím Heyerové smutek. Opakovaně pak ale tvrdil, že vinu na násilnostech nesou jak neonacisté a hlasatelé bělošské nadřazenosti, tak i jejich odpůrci.

Heyerová minulý víkend zahynula, když do davu odpůrců rasistické demonstrace najel svým autem pravicový radikál.

Témata:  USA Donald Trump EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

20. prosince 2025 17:31

Počasí: Budou letos Vánoce na sněhu?

Český hydrometeorologický ústav přichází s nadějnou zprávou pro milovníky bílých Vánoc. Po období vytrvalých inverzí se těsně před Štědrým dnem očekává zásadní změna v proudění vzduchu. Do střední Evropy začne od východu pronikat chladný, původem arktický vzduch, který s sebou přinese výrazné ochlazení. Tato změna v atmosféře by měla definitivně rozpustit stávající mlhy a nízkou oblačnost, která v Česku panuje už několik dní.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vladimír Putin

Putin tvrdí, že je po půl roce připraven jednat s Macronem

Ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil připravenost k obnovení dialogu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v neděli potvrdil, že takový krok je možný za předpokladu, že obě strany projeví dostatečnou politickou vůli. Podle Moskvy lze Macronova nedávná prohlášení vnímat pozitivně, pokud budou podložena reálným zájmem o konstruktivní jednání.