Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útočník pobodal osm lidí v sibiřském Surgutu, policie ho zastřelila

Ruská policie, ilustrační fotografie
Ruská policie, ilustrační fotografie
Foto: interpol.int

Moskva - Muž ve městě Surgut na Sibiři pobodal nožem osm lidí. Policie ho zlikvidovala.

Útočník, jehož motiv zatím není jasný, byl zastřelen, informovala agentura Ria Novosti.

V Surgutu se rozšířily informace o vícero maskovaných útočnících, úřady to však nepotvrdily. "Všichni zranění jsou hospitalizováni s různě těžkými zraněnými," uvedlo prohlášení vyšetřovatelů.

Surgutu má zhruba 300 tisíc obyvatel a je centrem ropného průmyslu na Sibiři.

Témata:  Rusko útok Sibiř policie Rusko

Související

Aktuálně se děje

10. ledna 2026 11:43

Kde to bydlí a kam zavřela děti? Hanychová a Koktová se pustily do Slovákové

Nela Slováková, která má značné zkušenosti s televizními reality show, přijala velkou výzvu a zúčastnila se nejnovější Výměny manželek. A možná tušila, že se stane terčem pro Agátu Hanychovou a Ornellou Koktovou, protože jejich vzájemné vztahy jsou dlouhodobě vyhrocené. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Vladimir Putin a Donald Trump se setkali na Aljašce. (15.8.2025)

Trumpa se zeptali na Putina. Dotaz zněl, zda mu hrozí osud Madura

Americký prezident Donald Trump odpovídal na novinářský dotaz, zda Američané nezopakují svůj majstrštyk s únosem prezidenta jiného státu v případě ruského vůdce Vladimira Putina. Podle Trumpa to nebude nutné. Šéf Bílého domu stále věří v diplomatické řešení války na Ukrajině, která trvá už téměř čtyři roky.