Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nečekaný dopad diplomatické roztržky: Turecká policie se zbavuje německých ovčáků

Turecká policie
Turecká policie
Foto: egm.gov.tr

Ankara - Vyhrocené vztahy mezi Berlínem a Ankarou zasahují o do oblasti, kde byste to patrně nečekali. Zásahové jednotky turecké policie se zbaví německých ovčáků a nahradí je psi domácího plemene kangal. Informuje o tom list Daily Sabah.

Policejní výcvikové centrum pro psy v Sivasu v centrálním Turecku už dostalo deset štěňat tureckého pasteveckého psa kangal, jemuž se někdy říká také anatolský lev, protože svou chůzí lva připomíná.

Štěňata policistům prodal chovatel Murat Taşdelen, který řekl, že je normální, že se policie zajímá o domácí plemeno, protože to tak dělají policejní složky i v jiných zemích. "Dokážou zastrašit více než jiné rasy," řekl o kangalech Taşdelen.

V Turecku jsou tito psi chovaní hlavně jako strážci dobytka. Nedávno jich bylo několik zasláno z Turecka do USA, kde pomáhají střežit Yellowstoneský národní park.

Témata:  psi policie Turecko Turecko

Související

Aktuálně se děje

28. prosince 2025 5:00

Předpověď počasí na poslední týden roku: Do Česka se vrátí pravá zima

Konec roku přinese do Česka pravé zimní počasí s častými sněhovými srážkami. Podle ČHMÚ.cz se mohou noční teploty propadnout až na -13 stupňů, během dne se pak teploty udrží kolem nuly.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy