Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump se údajně měl vydávat za svého mluvčího. Tvrzení popírá

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Reprofoto YouTube

Washington - Republikánský uchazeč o prezidentský úřad Donald Trump se údajně v 90. letech vydával za svého vlastního mluvčího. Měl se vychloubat se svými úspěchy.

Napsal to list The Washington Post. Trump toto tvrzení popřel.

The Washington Post má k dispozici nahrávku, na níž zní hlas podobný hlasu Donalda Trumpa. Dotyčný říká, že je mediální zástupce miliardářského podnikatele.

Také další novináři, kteří s Trumpem hovořili na počátku jeho kariéry, uvedli, že pravidelně mluvili s Trumpovým mluvčím, jenž měl s podnikatelem identický hlas. Mluvčí se představoval jako John Miller či John Baron.

Trump ale toto tvrzení v pátečním pořadu Today Show popřel. "O tom nic nevím. Slyším o tom poprvé a ten hlas se ani vzdáleně nepodobá mému," uvedl k nahrávce deníku The Washington Post.

Témata:  Donald Trump

Související

Aktuálně se děje

3. ledna 2026 18:44

Trump potvrdil zadržení Madura. Odhalil i další americké plány s Venezuelou

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci potvrdil, že vojáci zadrželi prezidenta Venezuely Nicolase Madura. Na jedné z amerických lodí je momentálně přepravován do USA. Podle Trumpa se nyní Američané chopí moci v jihoamerické zemi. Očekává přitom, že americké společnosti budou investovat do tamního ropného průmyslu. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy