reklama
Známý režisér se pustil do politiků: To nemůže vydržet dlouho! My si to budeme pamatovat! - anotační obrázek
Známý režisér se pustil do politiků: To nemůže vydržet…

Německá policie zatkla o víkendu v centru Berlína na Alexanderplatz 16 mladých mužů v souvislosti s dvěma masovými bitkami, při kterých byly použity nože a slzný plyn, píše server.

K prvnímu střetu došlo v pátek pozdě večer, při šarvátce bylo zraněno šest mužů. Jeden osmnáctiletý mladík musel podstoupit operaci poté, co byl bodnut do zad. Nemocnice v sobotu uvedla, že je ve stabilním stavu. Podle policie byl zraněn také teprve třináctiletý chlapec, který se k incidentu omylem připletl. Na místě byl ošetřen.

Policisté informovali, že rvačky se zúčastnili lidé původem ze Sýrie a Afghánistánu, osm osob bylo zatčeno.

Ke druhé šarvátce došlo v sobotu večer, incidentu předcházela hádka mezi dvěma skupinami mužů. Přesný motiv konfliktu však podle policie zatím není znám. Dva muži byli při boji zraněni. V tomto případě se do incidentu zapojili lidé původem z Afghánistánu, Pákistánu a Sýrie. Policie zatkla osm mužů ve věku od 15 do 25 let. Policie nyní zkoumá, zda existuje možná souvislost mezi oběma boji.

Během jednoho týdne tak na Alexanderplatz došlo už ke třem násilným konfrontacím. Minulý úterý byl na tomto místě pobodán 21letý muž z Afghánistánu, když jeho a skupinu jeho přátel napadlo asi 20 mužů.

Berlínské náměstí má zaslouženou pověst jako ústřední bod drobné kriminality a násilí. Policie tu zaznamenala v roce 2016 celkem 7820 trestných činů, většinou šlo o krádeže. I proto byla na náměstí postavena nová policejní stanice, která bude otevřena 24 hodin denně. Otevřena by měla být v prosinci.

4 komentáře (Poslední 13.09. 17:43) Napište svůj názor

reklama