Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Olympiáda v Riu: Veřejnost se během her nedostane do metra

BrazílieBrazílie, Rio de Janeiro
BrazílieBrazílie, Rio de Janeiro
Foto: Pixabay

Rio de Janeiro - Město Rio de Janeiro otevře novou linku metra pro veřejnost až v září. Během olympiády ji zprovozní jen držitelům vstupenek na soutěže a představitelům her.

Oznámili to zástupci města. Původně Brazílie slibovala, že linka bude plně funkční už v červenci.

Rio de Janeiro staví šestnáctikilometrové prodloužení trasy 4. Měl se tím usnadnit pohyb cestujících v době olympijských her, které se budou v Riu konat od 5. do 21. srpna. Teď úřady oznámily, že linka bude zprovozněna těsně před olympiádou, avšak ne na sto procent, takže ji budou moci využít jenom návštěvníci, představitelé her a osoby, které budou při závodech pomáhat.

Veřejnosti bude v plné míře trasa zpřístupněna až po zářijových paralympijských hrách.

Úřady to ale nepovažují za zpoždění. "Je to jen malá změna, nemůžete to označovat za zpoždění," řekl podle médií Rodrigo Goulart, který je odpovědný za dopravní agendu Ria de Janeiro.

Témata:  Rio de Janeiro metro

Související

Aktuálně se děje

13. prosince 2025 8:31

Jsme jedna rodina. Hezuckého kolegové zaujali krásným gestem

Evropa 2 se s Patrikem Hezuckým loučila v pátečním vysílání od brzkých ranních hodin. Její zaměstnanci ale demonstrovali jednotu v těžkých chvílích i během krátké cesty z pracoviště do strašnického krematoria, kde se od 14:30 konalo poslední rozloučení. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy