Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V rakouských Alpách se zranil český alpinista

Alpy
Alpy
Foto: Pixmac

Hinterstoder (Rakousko) - Třicetiletý český alpinista se v sobotu těžce zranil při neštěstí v severorakouském alpském středisku Hinterstoderu.

Záchranáři ho pomocí lan vyzdvihli do speciálního vrtulníku a přepravili do okresní nemocnice ve městě Kirchdorf an der Krems, oznámila dnes agentura APA.

Podle policejní informace se Čech vydal se svým šestadvacetiletým krajanem na výstup jižní stěnou Kraxenbergu.

Při zakládání mezijištění se uvolnil českému horolezci kámen a on se pak zřítil do hloubky asi 25 metrů.

Témata:  Alpy horolezectví

Aktuálně se děje

5. srpna 2026 19:08

Počasí dnes opět lámalo rekordy. Bylo 41 stupňů

Ve Strážnici dnes naměřili 41 stupňů, čímž padlo nové absolutní maximum pro Moravu. Teplotní rekordy se dnes objevily na 91 procentech stanic měřících třicet let a déle, přičemž na 16 procentech stanic byl překonán dokonce dosavadní absolutní extrém, který na mnohých místech padl teprve včera. Od extrémních veder si však do konce týdne odpočineme a teploty se vrátí k hodnotám, jež jsou pro naše léto obvyklejší.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy