reklama

Munice doutná, napsal na svém webu list Ukrajinska pravda. Citoval přitom šéfa úřadu pro mimořádné situace Mykolaje Čečotkina, který uvedl, že jestliže exploze zcela ustanou, bude možné během dneška požár lokalizovat.

"Munice nadále dýmá, výbuchy prakticky ustaly," napsal dnes na twitteru premiér Volodymyr Hrojsman. Nařízen byl letecký průzkum s cílem lokalizovat ohniska požáru, pyrotechnici čistí pětikilometrovou zónu a lidé se pomalu začínají vracet do vzdálenějších obcí.

Média ve středu uváděla, že oheň zachvátil největší muniční sklad na Ukrajině, kde bylo zhruba 188.000 tun munice, včetně raket určených pro odpalování z raketometů Grad. Ministr obrany Stepan Poltorak ale na poradě u prezidenta Petra Porošenka ve středu večer tvrdil, že v Kalynivce bylo 83.000 tun munice, převážně ale jen "komponentů". Hotové munice tam podle něj bylo 68 tun.

Úřady nadále uvádějí, že nikdo nepřišel o život a pouze dva lidé utrpěli zranění. Vyšetřovatelé pracují se čtyřmi základními verzemi vzniku požáru, které však neupřesnili. Hrojsman ve středu naznačil, že by ho mohli mít na svědomí nepřátelé Ukrajiny.

reklama