reklama
Známý režisér se pustil do politiků: To nemůže vydržet dlouho! My si to budeme pamatovat! - anotační obrázek
Známý režisér se pustil do politiků: To nemůže vydržet…

Na bezpečnostní konferenci ve Washingtonu to dnes prohlásil šéf rozvědky Mike Pompeo. V zájmu větší operační pružnosti se podle něj rozhodování uvnitř CIA přesune do nižších úrovní.

Podle Pompea si agentura nemůže dovolit platit akce postrádající energii a rychlost. „Ani Amerika si to nemůže dovolit," prohlásil kongresman, jehož prezident Donald Trump jmenoval do čela agentury v lednu.

Neupřesnil však, v jakých počtech mají být agenti CIA do terénu vysíláni. Za důležité však považuje, aby špioni operovali blíž k místům, kde se nepřátelé cvičí a připravují. „Čím blíž k centru boje se agenti, nástroje a zdroje dostanou, tím dřív svedeme zápas s těmi, kdo nás ohrožují, tím pravděpodobnější bude, že ochráníme bezpečnost Ameriky," řekl.

Pompeo chce omezit okruh lidí nezbytný ke schvalování a kontrole výzvědných plánů. Velení by se podle Pompea mělo přesunout na nejnižší možnou úroveň. "Musíme zajistit, aby rozhodovali lidé, kteří jsou nejblíže danému úkolu. Lépe znají detaily a musejí (operace) vést. Budou-li se chtít poradit s námi v centru, musejí také postup koordinovat s těmi, kdo o problému vědí nejvíc," vysvětlil svůj plán.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama