reklama

Soud rozhodl, že podezřelý Peter Madsen bude držen ve vazbě další čtyři týdny. Žalobce Jakob Buch-Jepsen oznámil, že pobodání bylo způsobeno nožem v době smrti nebo krátce potom. Na zohaveném těle novinářky bylo nalezeno DNA Madsena a ostré řezy dosvědčují tomu, že končetiny a hlava byly odděleny úmyslně.

Vyšetřovatelé také nalezli v Madsenově počítači materiály o mučení a zabíjení žen. Podezřelý se dalšího veřejného soudního jednání zúčastnil se svým právníkem skrze video, osobně se nedostavil. Vynálezce tvrdil, že nebyl jediný s přístupem k počítači ve své dílně a materiály tak rozhodně nepatří jemu. Obhájce znovu zopakoval, že neexistují žádné přímé důkazy o tom, že jeho klient novinářku zabil, a policie naopak zanedbala vyšetřování, když se ani nenamáhala zkoumat verzi obžalovaného.

Novinářka byla naposledy spatřena 10. srpna, kdy nastoupila do Madsenovy ponorky, o níž psala reportáž. Amatérský konstruktér nejprve tvrdil, že Wallovou později vysadil na břehu. Když se objevilo její tělo, změnil svou výpověď na nešťastnou nehodu. Údajně na ni spadl těžký poklop, který jí prorazil lebku. Madsen byl tak otřesený, že podle svých slov nejednal logicky. Těla se radši zbavil a ponorku potopil.

reklama