Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Saúdský Arab držený na Guantánamu si má odsedět 13 let za terorismus

Saúdská Arábie
Saúdská Arábie
Foto: Pixabay

Washington - Ahmad Muhammad Haza Darbí, který je zadržován na americké základně Guantánamo, byl v pátek odsouzen ke 13 letům vězení za terorismus. Oznámil to Pentagon.

Saúdský Arab v únoru 2014 přiznal, že se v roce 2002 podílel na útoku teroristické sítě Al-Káida na francouzský ropný tanker u pobřeží Jemenu.

V rámci dohody o přiznání viny, která je brána jako polehčující okolnost pro zmírnění trestu, Darbí souhlasil, že bude spolupracovat s americkou vládou, dodal Pentagon.

Témata:  U.S. Base Guantanamo terorismus Saúdská Arábie

Související

Aktuálně se děje

10. ledna 2026 8:34

Trápení Michaely Ochotské. Dcera musela krátce po porodu na operaci

I Michaela Ochotská se postarala o to, že babyboom v českém šoubyznyse pokračoval i v závěru loňského roku. Jen několik týdnů po porodu si ale o dceru Arien dělá velký strach. Novorozená holčička se totiž musela podrobit operaci. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy