reklama

Aféru kolem Weinsteinova nepřípustného chování minulý týden rozpoutal deník The New York Times. List mimo jiné informoval, že Weinstein uzavřel kvůli sexuálnímu obtěžování mimosoudní dohody o odškodnění s nejméně osmi ženami. K obviněním vůči producentovi se přidaly mimo jiné herečky Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolieová. Weinstein odmítá, že by měl s kýmkoli pohlavní styk bez svolení.

Řád čestné legie je nejvyšší civilní vyznamenání, jaké Francie uděluje. "Úřad francouzského prezidenta zahájil diskusi o tomto případu s Velkou kanceláří Čestné legie," uvedl dnes úřad hlavy státu Emmanuela Macrona. Rozhodnutí, zda Weinsteinovi vyznamenání odebrat, či nikoli by mělo podle něj padnout po této diskusi. "Úřad prezidenta si myslí, že takové chování je v rozporu se ctí," dodala mluvčí prezidenta.

Vyšetřování ve Weinsteinově případu zahájila už i britská policie kvůli případu z 80. let. V Los Angeles se mezitím sešla Akademie filmového umění a věd, která uděluje filmové ceny Oscar. Bude jednat o reakci na Weinsteinův případ. Spekuluje se, že by mu mohla pozastavit členství.

reklama