reklama

Když pozvání odmítla, vzkázal přes svého asistenta, že je nemocen a pozvání opakoval. "Na stole byla večeře pro dva a asistent zmizel," popsala setkání Mcituridzeová, generální ředitelka ruské státní filmové společnosti Roskino. Američan ji přivítal v županu a požadoval masáž. Žena prý využila vhodné příležitosti a z pokoje utekla.

"Neušila jsem, že se tak k ženám chová běžně. Jeho oběti, ať jsou veřejně známé nebo ne, si zaslouží sympatie a podporu," řekla Mcituridzeová novinářům. Při dalších náhodných setkáních na festivalu v Cannes v letech 2014 a 2015 ji prý Weinstein varoval, aby o jejich epizodě z roku 2004 s nikým nemluvila.

Weinstein čelí obviněním, že v minulosti sexuálně obtěžoval více než desítku žen, mezi nimiž údajně byly i herečky Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie.

Zatímco policie v Kalifornii zahájila vyšetřování, nově se ke kritikům Weinsteina zařadil i americký režisér Quentin Tarantino, který v rozhovoru s deníkem The New York Times vyslovil lítost, že nijak nezasáhl a že události zlehčoval. "Věděl jsem dost na to, abych udělal více," uvedl Tarantino s tím, že o některých případech Weinsteinova chování věděl.

Zkušenost s Weinsteinem má i Tarantinova někdejší přítelkyně Mira Sorvinová, která získala Oscara za vedlejší roli ve filmu Mocná Afrodité(1995) Woodyho Allena. Tarantino řekl, že se mu sama s incidentem svěřila.

reklama