reklama

Poslancův tělesný strážce - třicetiletý policista - při převozu do nemocnice zraněním podlehl. Podle médií po něm zůstala těhotná manželka a čtyřletá dcera.

Spolu s Mosijčukem, který je poslancem za populistickou Radikální stranu, byl zraněn i politolog Vitalij Bala, podle listu Ukrajinska pravda velmi těžce.

zdroj: YouTube

Poslancova asistentka v televizi vylíčila, že poslanec odcházel z televizního studia spolu se svým tělesným strážcem, když vybuchlo auto, zaparkované u vchodu. Mosijčuka odvezli sanitkou do nemocnice. Nebyla s to upřesnit, jaká zranění utrpěl, jen řekla, že byl celý od krve, zakrvácenou měl i tvář. Rovněž nekonkretizovala, v jakém stavu byl bodyguard.

Poslanci prý bylo mnohokrát vyhrožováno, a to i od vládce autonomního Čečenska Ramzana Kadyrova, považovaného za blízkého ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Rovněž poslanec a poradce ministra vnitra Anton Heraščenko připsal útok údajné snaze ruských tajných služeb destabilizovat situaci v Kyjevě. Podobně se vyjádřil i sám Mosijčuk.

"Myslím, že objednavatelé sedí v Moskvě, vykonavatelé jsou kyjevští. Nelze vyloučit, že agenti jsou mezi vlastenci," uvedl poslanec podle televize 112 po úspěšné operaci, po které byl převezen na jednotku intenzivní péče.

reklama